Michał Przymusiński

Zastępca Dyrektora @ Departament Rozwoju Usług Cyfrowych

Speaker

Information

Menedżer IT z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu obecności mediów tradycyjnych w nowych mediach, obecnie odpowiedzialny za rozwój cyfrowej bramy do informacji i usług Polski – GOV.PL.
Wcześniej pracował dla Netii w jej portalu Internetia.pl tworzonym we współpracy z BBC, tworzył pierwsze witryny HBO i Radia Zet. Był pierwszym Dyrektorem Ośrodka Nowe Media TVP, który tworzył zręby obecności nadawcy publicznego w internecie. Przeprowadzał pionierskie transmisje mobilne TVP we współpracy z Polkomtelem, a także pierwsze projekty dla connected TV (we współpracy z Samsung i Sony). W latach 2010-2011 rewitalizował portal TVP, jest m.in. pomysłodawcą wydzielenia serwisu vod.tvp.pl, którego uruchomienie nadzorował. W strukturach TVP prowadził również projekt Pilota Cyfrowego Archiwum, którego celem było wypracowanie koncepcji cyfryzacji zbiorów archiwalnych nadawcy publicznego. W 2010 nadzorował pierwszy kanał wysokiej rozdzielczości telewizji publicznej – TVP HD.
Obok wiedzy z zakresu planowania i zarządzania posiada gruntowne przygotowanie techniczne w zakresie technologii internetowych oraz zagadnień związanych z szeroko pojętym user experience.
Jako wykładowca akademicki w Collegium Civitas, zajmuje się m.in. konwergencją mediów.