The Phoenix Project Cz.2

DevOps – gorący temat w świecie IT w dzisiejszych czasach. Obiecuje szybsze i częstsze wdrożenia o wysokiej jakości. Wiele inicjatyw wdrożenia DevOps w organizacji kończy się jednak porażką. Często w środowisku IT nie ma zgody odnośnie tego, czym właściwie jest DevOps. Czy jest to kolejne określenie na zwinność (Agile)? Czy nie jest to po prostu zestaw narzędzi i Continuous Delivery? Czy nie chodzi przede wszystkim o współpracę?

DevOps to zasadniczo znacząca zmiana kultury organizacyjnej.Jej efektem jest zmiana zachowań ludzi, którzy swoją pracą dokładają się do łańcucha wartości „od początku do końca” (od pomysłu biznesowego do jego wdrożenia). Jak zatem można połączyć światy Developmentu i Operacji albo Biznesu i IT? Jak zadbać o to, żeby wszyscy tak samo rozumieli, czym jest DevOps oraz mogli wspólnie realizować ten sam cel?

Phoenix Project jest dynamiczną symulacją biznesową. Oparta została o bardzo popularną książkę o tym samym tytule, która spowodowała na świecie wzrost zainteresowania tematem DevOps. Podczas warsztatu uczestnicy wcielą się w różne role w organizacji Parts Unlimited. Na początku gry sytuacja finansowa firmy jest słaba, cena akcji jest niska, a konkurencja zajmuje dominującą pozycję na rynku. Gra toczy się o przetrwanie! Biznes rozpoczyna ambitny projekt transformacji IT (Phoenix Project), ale początkowo niski potencjał IT w organizacji stanowiznaczące ryzyko biznesowe.

Culture and People