Nasi Prelegenci

Doświadczenie. Praktyka. Profesjonalizm.

ln

Jacek Zawadzki

Management Board Member, CIO @ BEST S.A.

Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w branży IT, z czego 10 lat jako osoba odpowiedzialna za zarządzanie dużymi strukturami IT w polskich i międzynarodowych instytucjach finansowych. Ponad 15 lat pracował w GE gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery od programisty do dyrektora działu IT. Odpowiedzialny za rozwój oraz wdrażanie rozwiązań  dla obszaru sprzedaży w tym telemarketingu, portali internetowych oraz DWH.  Wdrożył z sukcesem  kilkadziesiąt projektów dla biznesu polskiego oraz dla korporacji GE. Posiada doświadczenie w realizacji łączenia operacyjnego spółek w obszarze technologii. W 2013 roku dołączył do  Best S.A. odpowiada za zarządzanie Pionem IT oraz realizację strategii IT. W latach 2013-2015  z sukcesem zrealizował transformację IT w Best S.A., której rezultatem jest wsparcie strategii biznesowej związanej z rozwojem całej Grupy Kapitałowej. Cyfrowa transformacja dotykała wszystkich aspektów funkcjonowania IT oraz całej organizacji. Począwszy od zbudowania solidnych, wydajnych i skalowalnych DC, poprzez zbudowanie wielowarstwowej architektury logicznej włączając w to nowoczesne systemy analityki zarządczej i operacyjnej oraz rozwiązania e-commerce. Wdrożenie filozofii standaryzacji, monitoringu i kontroli, pozwoliło postrzegać IT w oparciu o miary i procesy. Cała organizacja stała się zwinna a kluczowe KPI spełnione zgodnie z oczekiwaniem biznesu. Zakończona transformacja stanowiła solidny fundament do budowy cyfrowego biznesu, który ma stanowić o przewadze konkurencyjnej na rynku finansowym. W 2016 roku dołączył do Zarządu Best S.A. jako Członek Zarządu, odpowiedzialny między innymi za technologię oraz Cyfryzację. W 2014 oraz 2016 roku zdobył nagrodę Diament CIO w prestiżowym konkursie branżowym. Aktywny członek organizacji branżowych zrzeszających CIO w Polsce i za granicą.

ln

Dawid Ostręga

Senior Site Leader ADS @ Amazon

Lider z ponad 20-letnim doświadczeniem. Z sukcesami budował zespoły i zarządzał projektami m.in. w IBM, SolarWinds, EPAM Systems.

Trener futbolu amerykańskiego krakowskiej drużyny Kraków Football Kings, z którą zdobył mistrzostwo Polski. Były reprezentant kraju. Harcmistrz w Głównej Kwaterze Harcerzy.

Dzięki unikalnym doświadczeniom w biznesie, sporcie i działalności charytatywnej wykształcił własną wizję przywództwa. Jego prelekcje są ściśle związane z praktyką, pracą i pasjami. Jest wykładowcą w Talent Management in Tech Companies na AGH.

ln

Łukasz Węgrzyn

Partner @ Maruta Wachta sp.j.

Łukasz Węgrzyn – partner Maruta Wachta, prawnik i doradca z obszaru IT. W ramach praktyki doradza przedsiębiorstwom w procesach transformacyjnych, w szczególności w budowie i zarządzaniu ekosystemem dostawców IT oraz umożliwieniu organizacjom korzystania z usług chmurowych. Autor prawnych modeli kontraktowych pozwalających organizacjom na transformację Agile w obszarze współpracy z dostawcami IT. Współautor oraz lider projektów zrealizowanych na zlecenie Skarbu Państwa, polegających na przygotowaniu „Opinii prawnej w sprawie możliwości i sposobu wykorzystania metodyki Agile w projektach informatycznych realizowanych z zastosowaniem ustawy – Prawo zamówień publicznych” oraz „Dobrych praktyk w zakresie stosowania metodyk agile w projektach informatycznych”. Wykładowca na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

ln

Kamila Sledz

Agile Coach @ Barclays

Kamila is an Agile and Mindfulness coach with experience in delivering Agile projects in a number of financial institutions. Kamila loves running Agile training sessions, coaching Scrum Masters and senior leaders. Kamila is passionate about addressing resistance to change when scaling Agile in organisations which have historically been managed using command and control. She currently works as an Agile Coach at Barclays in Wealth IT. Barclays is running one of the world’s largest Agile transformation in the finance sector.

ln

Tomasz Kośmider

Global Architect, Information Technology @ DeLaval

Architekt, konsultant i przedsiębiorca. Współwłaściciel www.bodymanager.pl oraz www.a4bee.com. Od 15 lat związany z branżą IT – kiedyś jako programista i konsultant a od 8 lat jako architekt i mentor specjalizujący się w budowie zespołów oraz transformacjach organizacji. Promuje praktyki zwinne oraz stara się wcielać „mentalność startupową” do kultury korporacyjnej. 

ln

Michał Sadowski

Founder & CEO @ Brand24

Założyciel i Prezes Brand24 S.A. firmy zajmującej się monitoringiem Internetu i jednego z laureatów konkursu Aulery 2012, Ekomersy 2012, Mobile Trend Awards 2013. Startup Founder of the Year w konkursie The Next Web Startup Awards 2013. Autor bestsellerowej książki „Rewolucja Social Media”. Programista i grafik. Bloger i komentator zjawisk związanych z Internetem. W wolnym czasie gitarzysta w zespole Band24.

ln

Aleksandra Przegalińska-Skierkowska

Research Fellow @ MIT Sloan School of Management

Polska filozofka, badaczka rozwoju nowych technologii, zwłaszcza technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych

Doktoryzowała się w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego w roku 2014 rozprawą pod tytułem Fenomenologia istot wirtualnych

Obecnie adiunkt w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Koźmińskiego w WarszawieVisiting scholar w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, w MIT Center for Collective Intelligence.

ln

Magda Oleksiewicz

Head of Change Management @ RBS

Doświadczony manager i ekspert w obszarach zarządzania zmianą & projektami, marketingu i sprzedaży. Posiada niezwykle bogate doświadczenie zawodowe w doradztwie strategicznym oraz branżach finansowej, nowych technologii i usług wspólnych.

Obecnie w Centrum Usług Wspólnych Royal Bank of Scotland buduje i realizuje strategie zarządzania zmianą zarówno lokalnie jak i globalnie. Rozwija kulturę usprawniania i automatyzacji procesów biznesowych przy zastosowaniu nowych rozwiązań i technologii. Promuje kulturę współpracy ponad strukturami. Doskonale odnajduje się w rozwiązaniu złożonych problemów biznesowych, definiowaniu i realizacji strategii oraz innowacyjnych projektów.

Absolwentka ekonomii Europejskiego Uniwersytetu Viadrina oraz European Executive MBA. Od 2012 wspiera rozwój kobiet poprzez mentoring – jako mentorka. Aktywnie wspiera rozwój fundacji Vital Voices. Entuzjastka innowacji oraz łączenia doświadczeń i kultury korporacji w możliwościami oraz tempem zmian start-upów technologicznych.

Prywatnie: szczęśliwa kobieta, mama, zapalona tenisistka i amatorka rolek

Motto życiowe: „Wizja bez realizacji jest halucynacją”.